't Ailand
Lauwersoog
Hier proef je verse vis van regionale vissers met uitzicht over haven en Wad. Snuif de frisse zeewind op en geniet van gebakken vis, kokkels, Wilde Wad oesters en huisgemaakte frites. Of neem een koffie met versgebakken appeltaart.
Neem alvast een kijkje
Bekijk alle 5 foto's
Restaurant 't Ailand LauwersoogĀ "Eten wat het wad schaft"
In 2011 opende Carlo Petrini, oprichter en voorzitter van Slow Food International, Proeflokaal āt Ailand. Een initiatief van Jan en Barbara Geertsema, Goede Vissers TS31 ā āvissers met respect voor de zeeā. Inmiddels is 't Ailand uitgebreid met een viswerkplaats a.k.a fileerlokaal waar je workshops kunt volgen en kun je mee op de Waddenzee met een van de wadvistochten.Ā
(Vis) RestaurantĀ
Hier kun je diverse soorten Noordzee vis proeven van Goede Vissers en hun viscollega's en de befaamde Wilde Wad oesters, welke Jan en Barbara zelf met de hand rapen op het droog gevallen Wad. Deze oesters hebben het Waddengoud keurmerk (gecertificeerd lokaal product). Ook worden er diverse andere streekproducten geserveerd en verkocht. Ook vlees en vegetarische gerechten en huisgemaakte patat. Voor reserveringen in het restaurant bel tijdens openingstijden of mail naarĀ tailand@goedevissers.nl.Ā
Viswerkplaats | Wadvistochten & Workshops
In de naastgelegen viswerkplaats zijn ook verse en gerookte vis en oesters te koop. Daarnaast bieden zij ook wadvistochten aan en kun je er workshops volgen! Denk hierbij aan een workshop vis fileren, mee oesters rapen, plankton bekijken of slikslede rijden. Ook voor groepen zijn arrangementen mogelijk. Meer info is te vinden op wadvistochten.nl. Boeken kan via wadvistochten@goedevissers.nl.Ā
Je kunt ook bellen of binnenlopen bij restaurant 't Ailand tijdens openingstijden.Ā
Webwinkel: de vangst van de dag, gewoon bij je thuis
Geen tijd om naar Lauwersoog te reizen, maar wel zin in Ć©cht goede vis? Via de webwinkel van De Streekboer haal je de vangst van de Goede Vissers Ć©n hun collega-vissers gewoon in huis. Denk aan kraakverse, met de hand gevangen vis uit de Noordzee en Waddenzee, gerookte specialiteiten en natuurlijk de wilde Wad-oesters met het Waddengoud-keurmerk.
Het aanbod volgt het ritme van de natuur: seizoensgebonden en duurzaam gevangen. Dus nee, niet alles is altijd beschikbaar ā maar wat er wĆ©l is, is op zān best. Zo proef je thuis dezelfde kwaliteit en versheid als in restaurant āt Ailand. Eerlijk gevangen, met respect voor zee, seizoen en vakmanschap ā precies zoals de natuur het bedoeld heeft.